úterý 30. června 2015

Na konec a na začátek

Včera večer jsem na poslední chvíli došívala (nový šicí stroj přišel a je... no úžasný) dárečky pro paní učitelky a tety z Madlenčiny školky a Madlenka každé kreslila obrázek. Foceno trochu narychlo ještě za ranního šera.
Začátek i konec školkového roku "prosmutnila". A já jsem strašně ráda. Za to neuvěřitelně podnětné, hravé a láskyplné prostředí, za ten pokrok, který Majda díky jejich působení udělala. Snad ani jednou jsem neměla pocit, že Madlenku odkládám. A že to s tou naší malou vichřicí není vždycky úplně jednoduché.


A protože teď bude vítr povětšinou doma, koukám po všem možném, čím by se dal aspoň na chvilku zkrotit. Řekni mi, CO TO JE? zní sice jako moje častá replika v reakci na Majdiny neplechy, ale taky je to knížka, skvělá knížka se spoustou informací v dětmi stravitelné formě. O lidském těle, o přírodě, o vesmíru. Nejdřív jsem ji chtěla dát Madlence až k svátku, ale po dnešní zkušenosti možná začneme hned zítra. 


Nové hry budou taky potřeba. Třeba krabička s padesáti návody na aktivity, které jdou hrát i v omezeném prostoru auta. No a pokusy. Madlenka má svých pět "P" - princeznu, počítání, puzzle, plavání... a pokusy. Padesát pokusů snadno uskutečnitelných doma a z domácích zásob by nám na prázdniny mohlo stačit.
No a samozřejmě i něco pro Mišku. Ručkami už směle a více méně obratně knížky prohlíží, brumlá si u toho a občas mi sama vyleze na klín s nějakým řádně ochutnaným (léty ověřeným) leporelem. Sadu deseti nových dostane už za pár dní k narozeninám.


Tak čtení, hraní, pokoušení ... a hlavně létu... zdar!

2 komentáře:

 1. Gábi, šiješ fakt nádherné taštičky. Máš k nim nějaký ceník? Helča Flámová

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helčo, děkuju :)! Tyto taštičky (v rozmezí velikostí š. 18 - 22 a v. 15 - 19) prodávám za 200,- plus poštovné.
   Krásný začátek léta!

   Vymazat