pátek 26. srpna 2016

Úhelník

Geometrie na přání. Předaná... no, už to bude měsíc.
Lehce sportovní menší taška přes tělo. Obdélník v zásnubách s trojúhelníky. Tu látku mám hrozně ráda. Nadechnutí mezi tóny - pastelově, lososově, šedobéžově - v šedém ohraničení.


Uvnitř geometrický vzor jiné úrovně i složitosti, s vnějškem ale souzní, řekla bych. I s tenkou přímkou vnitřní skryté kapsy.
Klopa na magnetický druk, souměrné uzavření s jemným klapnutím, ten zvuk mě podivným způsobem uklidňuje.
***
V hlavě se připravuju na rozhodnutí. O tom co bude, co chci, co umím a co můžu. Nic extra, závažné tak akorát, že už to nejde o moc déle odkládat. Jednou to rozlousknout musím, tak či onak. Dávám si třeba týden... Včerejší volný den. Moc jsem ho potřebovala. Potřebovala bych jich o něco víc. Srovnat si to, srovnat se. Být víc v klidu. Tlačím do dveří s panty v protisměru. Jsem unavená, z ukřičeného léta, a tak, nic extra... Dnešní azurová obloha a vyšponovaný teploměr. To horko mě rozčiluje a těším se na babí léto. Poprvé jsem ho ucítila v půli měsíce. Za druhou půlku přijde... Měla bych udělat spoustu běžných věcí, i těch už chrastících kostmi. Nechce se mi. Dávám si třeba týden... Hledám pravý úhel v mnohoúhelníku.

Žádné komentáře:

Okomentovat