neděle 10. května 2015

Fusak

Poslední věc, kterou jsem stihla ušít, než se mi porouchal stroj. Fusak pro Michalku, aby už taky měla ode mě něco vlastnoručního.
Oboustranný, na teplejší jarní a chladnější letní dny. Deka z Ikea a bavlněný puntík. Červeno-šedý, aby ladil ke kočáru a golfkám. A aby v nich dobře držel, má obšité prostřihy na popruhy a vrchní část se dá na opěradle utáhnout.
(Stav po týdenním ostrém provozu) 

 
S Peťou vedeme čas od času debaty o ne-výhodách v pořadí narození. Prvorozená a druhorozený mají každý svou sadu nevyvratitelných argumentů a (ne)otřes(itel)ných životních zkušeností o vlastním krušném údělu a lehkosti rodinného bytí sourozenců :)... Ale uznávám, že minimálně v jedné věci přichází ty druhé děti většinou trochu zkrátka. Dost dědí. Oblečení, hračky, "příslušenství". Je to praktické, fér už tolik ne. Miška má v tomhle malinko výhodu. Její starší ségra byla (je) hrozný ničitel, takže pořizujeme spoustu nového. V případě garderóby mě navíc u Michalky přešlo dřívější zatvrzelé odmítání oblékat holčičku do růžové. Od miminka Madlenky už vzalo za své spoustu "zásad". A Michalka je do růžova. A je v ní prostě krásná.
...
I to moje šití je teď taky hlavně na Majdu, ale Michalce už ve skříni roste hromádka látek, ze které jednou budou šatičky, sukýnky, zástěrky a "kdovícoještěsibudepřát" jenom pro ni. To si ohlídám.

Žádné komentáře:

Okomentovat