pátek 2. prosince 2016

The Perfect Match

Druhá volná toaletka. Přesně takhle by to asi vypadalo, kdybych šila jen sama za (ze) sebe. Na jedné straně šedá a černá se lehkým barevným akcentem nebo vzorem jednoduchých linií, bezpečná kombinace. Druhá strana stejné mince pak tato...


V pastelových odstínech, se vzorem lehce v rozkvětu, pevně sešitá křehkost. Tahle kombinace spolu komunikuje, nekřičí, rozumí si. A na sobě mám vyzkoušeno, že promlouvá i k lidem, kteří na zprofanovaný model romantična úplně neslyší. Navíc toaletka se nejčastěji nosí v hlubinách tašky a vytahuje jen v pravý okamžik, stejně jak schováváme a vytahujeme to křehké v nás.


Já dnes tak trochu slavím. Na den přesně dva roky, co si píšu tenhle blog. Začala jsem z určitého přetlaku, z potřeby zaznamenávat si pro nás a hlavně pro sebe zdánlivě nepodstatné drobnosti a okamžiky, které jsou ale důležité v celku, jen jsem měla tendenci v koloběhu s dvěma malinkými dětmi opomíjet, nedostatečně vnímat, a tak... No, a taky jsem se potřebovala jednoduše vykecat, to je jasné:). Postupem času se zdá, že tohle moje psaní zajímá a baví i víc lidí, což mě strašně těší a všechny milé komentáře mi dost čechrají sebevědomí, to je taky jasné:).

A protože to brzy budou i dva roky, co jsem začala zkoušet šít, moc ráda bych tuhle poslední toaletku darovala. Uvažovala jsem, jak to udělat, protože sama moc nemusím ty běžné pokyny ke sdílení příspěvku nebo návrhy na pochvalné komentáře (navíc v článcích pojmenovaných českým giveaway, nebo protisrstným GA). Jenže bez komentářů to úplně nepůjde, takže navrhuju:

Napište mi do komentáře třeba tip na nějakou adventní sbírku nebo organizaci, které bych mohla přispět.
V pondělí Miška vylosuje výherce, kterému pošlu tuhle toaletku jako dárek.
 

P.S.
Všechno to samozřejmě dělám lehce sobecky a zištně. Protože pokud všechno klapne (a neukáže se třeba, že je moje virtuální bublina čtenosti úplně lichá :) ), tak se budu moci radovat dvojnásobně, že můžu udělat radost šitím a že zároveň někde malinko pomůžu - the perfect match.

5 komentářů:

 1. Ahoj Gábi, já, já, já ji chci a ty tři stovky věnuji taky! Přispějme Julince Kočicové, (její maminka je Dáša Kozáková) na jeden z dalších léčebných pobytů...
  Více na http://www.dvojcata.net/136/pribehy

  Zdraví Martina Rozsypalová

  OdpovědětVymazat
 2. Navrhuju prověřenou sbírku na holčičku Rebeku s nemocí motýlích křídel (http://www.rebecinakridla.cz), nebo kdybys chtěla být lokální, tak šumperský Pontis ;)
  Dobrým skutkům zdar! :)
  Saša

  OdpovědětVymazat
 3. Já bych taky věděla. Já každý rok kupuju vánoční růže pro Šanci Olomouc. A tuhle krásnou toaletku bych poslala dál.
  Pro tebe - děti z Ostrůvku Šumperk, onkologie Brno atd. Určitě je toho hodně.

  OdpovědětVymazat
 4. Přimlouvám se za pomoc seniorům. Mám pocit, že se na ně tak trochu zapomíná. A úplně si umím představit, jak Tvá toaletka ozdobí nejednu šmrncovní babičku. Bohužel se sbírky pro babičky a dědečky vyhledávají složitěji, než dětské. Tak aspoň www.sue-ryder.cz. Ale urcite bys vymyslela i jine lokalni organizace.

  OdpovědětVymazat
 5. Gábi, co třeba Mobilní hospic Ondrášek-přimlouvám se za ně, protože pomáhají rodičům, kteří nemají takové štěstí jako my-mít zdravé děti a pomáhají ,jak už název napovídá v těch nejtěžších chvílích... Věrka

  OdpovědětVymazat