čtvrtek 5. ledna 2017

Mým dětem

... mým milovaným neteřinkám. Šité dárky k Vánocům a, pro ty starší z jednotlivých detašovaných rodů, k narozeninám. Jak jsem polo-posedlá řádem a pravidelnostmi, tak samozřejmě kdekoho, kdo je ochotný poslouchat, zásobuju dechberoucím poznatkem, že: můj tatínek je zimní novorozeně, maminka naopak letní, my tři sestry jsme se všechny narodily v létě, všechny máme manžela narozeného v rozmezí červen-srpen, všechny máme první dceru narozenou v zimě a (zatím!) dvě z nás druhou dceru opět v létě. Prostě žádné jaro nebo podzim, žádné mezidobí.
To je, co :)?


Takže já nadoma šiju taky hlavně v létě a v zimě... Pro nedávno roční Lidunku obligátní králičí panenka a rozměrově odpovídající látkový pytel na všechny malé materiální nezbytnosti, které si v době za chvíli budoucí bude chtít stáhnout k sobě. Barevné a vzorové provedení souznící s před víc jak rokem šitými proprietami do dětského pokojíčku.


Rozárce a Františce k Ježíškovi zase stahovací zavazadla z nepromokavé kočárkoviny. Na plavání třeba. Zdánlivě po puntíku stejné, velikost a šňůrka ale mírně odlišné (stejně jako obě malé nositelky).


A protože Rozárka už zítra bude princezna přesně čtyřletá, tak ještě malinká kabelka (podle Burda střihu), na drobné tajnosti, pouťové prstýnky, zimně nutný kapesník... no, a ještě mám v záloze něco Elsového, abych nasbírala body.
A na sobotní oslavě si je všechny zase pěkně obejmu - a těm, co nejsou na tetkovské mazlení, aspoň v nestřeženém okamžiku prohrábnu vlásky.

Žádné komentáře:

Okomentovat