pondělí 9. ledna 2017

Sponkovník

Tohle mě vůbec nenapadlo.
A přitom mám doma jednu dlouhovlasou princeznu (ta druhá by jí mohla být, kdyby se hřeben, sponky a mytí hlavy nerovnaly moderní podobě středověké tortury - tak je na kluka k oboustrannému příměří, spokojenosti, vyčkávání).

Králík jako sponkovník.

Protože Jitku to napadlo. Pro mladší holčičku panenka, pro starší dlouhovlásku nově držák na vše potřebné, co vykouzlí Elsu, Annu, Růženku, nebo prostě jen normální účes, který neleze do očí.


Délka od hlavy po paty cca 55 cm, z toho zhruba 30 cm nohou, zavěšení na jeden háček, hřebík, kliku od dveří.


Nožky z popruhů, břicho na zip, patentky na prodloužených tlapkách, protože...


Na nožky sponky, do břicha gumičky (na uši - co se nevleze, nebo je pravidelně používáno), na tlapky gumky z téhož důvodu, případně na slušivé čelenky.


Zkrátka králík na a pro mnoho způsobů.

***

Nám v koupelně už pár let visí sponkovník od kamarádky. Krásný a o něco větších rozměrů, než je tento, nicméně stále naplněný k prasknutí... Čas od času chytnu třídící záchvat, zoufalou snahu najít pár... Devadesátiprocentní marnost (jako když Péťovi ze stejného zoufalství koupím dvě sady dny nadepsaných ponožek a po týdnu držím v ruce single pondělí a sobotu)... Ale za ten prchavý pocit uspokojení z řádu a pro radost dětských oček, že něco v okachličkovaném světě dospělých je jen a jen jejich, ten sponkovník, myslím, stojí. Aspoň u nás.

3 komentáře:

 1. dobry den,
  prosim, kto je vyrobca tohto sponkovnika? je krasny

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, děkuji. Tyto autorské sponkovníky vyrábím já na zakázku.Pokud chcete,napište mi na e-mail,případně přes fcb stránku Sršení.

   Vymazat
 2. Krasa, můžu se, prosím, zeptat na cenu? Dekuji, Denisa

  OdpovědětVymazat