čtvrtek 2. března 2017

Drobné radosti

 
Dělám si radost. Drobnostmi například.
V poslední době je jich nějak naléhavěji třeba.
A funguje to!
  
 
Jedna z ušitých toaletek. Připomíná mi předjaří.
Vše už je hotové, skoro vše předané, uf. Stroj ještě čeká pravidelná očista, a pak už zasloužený odpočinek.
 
 
Trochu jógy, hodně dobré kávy a jedna z přečtených knížek. V rámci naordinovaného klidu jsem se k nim konečně dostala, to bylo blaho! A tahle autobiografie Johna Cleese je chytře poučná a navíc tak krásně britsky vtipná, navenek i uvnitř jsem se náramně bavila.
 
 
Milované tulipány.
 
Letošní zima byla nádherná, ale poslední měsíc bych si klidně odpustila. O to intenzivněji teď vyhlížím jaro.
Jak tak průběžně nakukuju na náš dvorek, začínám se těšit, až po zimním půstu rýpnu do země, s Michalkou vyměníme obsah květníků, něco přisadíme, což je tendence, která ve mně začala plíživě klíčit někdy před dvěma roky (do té doby byl můj ideál zahrady kombinace dlažby a holého trávníku), a teď bují zcela v disproporci s naším pidi pozemkem... na druhou stranu jsem pořád zahradnické nemehlo, kterému pravidelná polovina zeleně záhy uhyne, takže je svět zase v rovnováze.
 
A ještě jedno pozitivum blízké budoucnosti, které se ale blbě fotí. Hned jak to půjde, proběhne obligátní jarní úklid, nemilosrdné třídění, zbavování se nepotřebného, zatěžujícího, všeho, co mi za to nestojí, nebo zač nestojím já onomu, pryč s tím.  S debordelizací v hlavě, v postojích a nakonec i ve vztazích jsem už začala, tak ještě to hmotné.
 
Jó, bude to fajn.

2 komentáře:

  1. O zahradničení mi povídej... já se rozhodla letos vypěstovat rajčata na terase. Jak to udělám, absolutně netuším :)))). A těším se na Tebe!

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. :)... Loni jsem je měla v kovových kbelících, krásně rostly, kvetly...a zjistila jsem, že z nich mám alergii, takže zase nic:)))

      Vymazat