neděle 3. září 2017

Myška

Nová verze sršní panenky.
Vlastně stačilo jen pozměnit uši, přidat pevně přišitý ocásek z úpletu a je tu.
Myška.Impulzem pro ušití byla naše Miška. Návrat do školky nenese úplně lehce. Od začátku prázdnin jsem v ní měla věrný ocásek, vztekací scény jejího vzdorovitého období nabíraly na obrátkách a decibelech, kdykoli jsem se chtěla vzdálit, nebo se jen chvíli soustředit víc na Madlenku... "Maminko, já do školky nepudu, já budu požád s tebou..". Na jedné straně mě to hodně hřeje, je maminčina, na druhé..., no.

Tak jsem si řekla, že by se jí ten poprázdninový nájezd do režimu snášel snáz, kdyby měla parťáka přímo od maminky, navíc se shodně znějícím jménem. Něco, přes co můžeme bezpečně promítat všechny ty případné nejistoty, strachy, stesky (podobného prostředníka máme i u Madlenky). Takže ten nápad s myškou.

Pomačkaná, ušmudlaná...láskou:)


Původně jsem jí ji chtěla dát až jako dáreček těsně před, ale nakonec už s námi spí a na návštěvy jezdí dobře přes týden. A taky už ví, jaké to ve školce bude, že se nemusí bát a že ji Miška všechno ukáže a nikdy neopustí a že je obě vždycky maminka vyzvedne. Tak si to všechny tři opakujeme jako mantru a, zdá se, že minimálně předškolkově to zabralo.
Uvidíme zítra.
***

No, úplně se mi nechce, i ten podtón lítosti a smutku tam oproti loňsku je. Přestože jsem si párkrát za léto s různou intenzitou stýskala, že se těším, až budu mít čas na práci převážně v běžných denních hodinách plus třeba chvilku pro sebe, že toho nezřídka bylo až až, všechno se mi zpětně sčítá do krásných, intenzivně prožitých a soužitých dvou měsíců. A to se počítá a to bych si co nejdřív chtěla pro sebe i pro nás sepsat, pracuju na tom.
Tak na nový školkový/ní rok!

2 komentáře:

  1. Moc zdravím, ach jaj, to je zase taková krása, stejně jako ta dívčí kabelka:)!!! Myslíte, že by se k Myšce dal ušít i nějaký obleček, třeba sukýnka nebo tak? Maja totiž moc ráda oblíká, ale jen plyšáky, panenky u nás ne-e:))!!! kdo ví, jestli to nebude tím, že jednu králičí slečnu od Vás už máme:)!! Moc Vám děkuji, fandím a mávám!! Šárka

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Šárko, určitě a ráda:) - sukýnky šiju, ale určitě by šly i nějaké jednoduché šatky:). Kdyžtak mi, prosím, pošlete mail. Děkuju a mávám zpátky:)!

      Vymazat