pondělí 4. září 2017

S příchutí...

jahod je tato nová verze dětské kabelky.
 
Protože když člověk přesáhne určitý věk, tři roky plus třeba, je už dost starý na nějakou tu pořádnou parádu. Navíc většinou má i poměrně jasnou představu o tom, co s sebou jako velikáč nutně musí mít... třeba pidimini figurky (čím víc, tím líp), bonbón (a pak samozřejmě dlouho i jen ten obal od něj), pětikorunu na velké nákupy, a tak.

Jo, a jako rodič mám ozkoušeno, že nové zavazadlo dokáže celkem dobře odpoutat pozornost během dívčí války, nebo ji na druhé straně zase rozpoutat, no. Něco jako když jsme s holčičkami čekali na nástup do letadla směr letní dovolená, a ty dvě se křiklavě hádavě nemohly dohodnout, která z nich bude aeroplán řídit. Rozsoudit reálně nešlo, logika nefungovala (pilot není argument), atmosféra houstla... když tu se kolem mihla cizí dívenka, v ručce tyrkysově modrým příruční kufřík na kolečkách s Elsou a Annou. Během milisekundy byl boeing zapomenut a diskuze se přesunula na možné budoucí vlastnictví tohohle tuctového zavazadla. Tady už se s kdo s koho a od koho dalo nějak pracovat, takže tak:).


Každopádně tato kabelečka je veskrze dívčí originál, a tím i zůstane. Záleží mi na jedinečnosti každého kousku, a když už mám šít z podobných vzorů, pokaždé se snažím o obměnu. Třeba aby ty jahody na krásné latté, vzhledem jakoby režné látce a sladká kontrastní malinovka uvnitř majitelce při pohledu na identický model nechytly příchuť do kysela.
Parametry:
Velikost v. 18 x š. 18 x h. 3 cm.
Zvnějšku i zevnitř plátno, vyztužené.
Zapínání hlavní kapsy klopou s magnetickým drukem, vnější skrytá kapsa na zip.
Nastavitelný popruh o šířce 2,5 cm.

A do dvojice ještě třeba středně velká toaletka na cesty nejdřív s maminkou, později i na první samostatné expedice.

 
***
 

A když jsem u těch příchutí, i mně se počáteční nahořklost nervozity z profesního osamostatnění pomalinku neutralizuje, získává na sladkosti. To když si začíná všechno sedat, organizovat se, nabírat konkrétnější obrysy a řád. Je (a bude) to jízda nahoru dolů, raduju se jak malá z každého virtuálního zdviženého palce, milého komentáře, sdílení nových stránek... Tetelím se blahem při každém pozitivním živém hodnocení, a u šitých věcí i při možnosti vidět je fungovat v reálu. A úplně nejvíc je, že se ke mně lidé vrací a šitému ode mě tak nějak věří. Protože příležitost dělat věci (angličtinu i šití), které mají smysl a užitek je prostě ta největší odměna.
Je to radost :).
 

2 komentáře:

  1. Kdo bude řídit letadlo! Tak to mám den hned veselejší, to je fakt vtipný! :D Pozdravuj a paaaa!

    OdpovědětVymazat