středa 27. ledna 2016

Recept

"Mamííí, mně přijde, že tady něco dost smrdí", zhodnotila dnes Madlenka atmosféru v kuchyni. "To bude ta tvarůžková pomazánka. Je strašně dobrá." "A proč teda tak smrdí?" "Protože jsem ji začarovala, aby mi ji nikdo nesnědl."... Tradiční smršť předkofeinových dotazů na významná témata se mi po ránu podařilo utnout. Jo, jsem dobrá!
 
Recept na kouzelnou pomazánku: tvarůžky a pórek (množství dle chuti a odolnosti) pomlít, smíchat s lučinou a trochou smetany. 
 
Recept na aktuální mírné bezčasí zatím hledám. Mlha, déšť a teploty nad nulou, nic moc na procházky a zahánění Miščina mrzutého rozpoložení. Ještěže Ruina nabízí tolik různých zákoutí. A ještěže existuje přístroj na silné espresso, dnes rovnou dvojité. To se hned kostičky a puzzle kompletují snáz, a i ty stokrát přezpívané dětské odrhovačky znějí tak nějak veseleji. A taky nemusíme nikam spěchat, bez plánu a řádu si užíváme mírné domácí plynutí. Takže je vlastně všechno v nejlepším pořádku. 
 
Jen se mi trochu stýská po sněhu. Aspoň že jsme si ho pořádně užili o víkendu. Nejdřív sáňkování v Jeseníku, potom nedělní lyžování kousek od nás. Madlenka je čím dál lepší. Pomalinku ale jistě překonáváme její ne úplně šťastnou kombinaci pravidelné hlavy v oblacích a nízkého pudu sebezáchovy, a to zvlášť v případě, když ví, že ji někdo jistí. Prostě ji na svahu něco zaujme a vůbec jí nevadí, že se řítí třeba vstříc ozubeným pásům rolby. Takže jediná možnost, jak naši lyžařku přimět zatáčet a zastavovat (což ze školičky umí), je nechat ji napospas vlastnímu umění. Na dětské sjezdovce to jde, ale až vyrazíme na "opravdickou", bez popruhů si s ní ještě netroufnu. Tenhle recept budu muset dopilovat.
 
 

Žádné komentáře:

Okomentovat