sobota 9. ledna 2016

Retro 1/2

Další, teď už skoro "retro", tašky.
K loňským Vánocům pro dvě základní školou povinné slečny, které, ač v sesterském spříznění, jsou vlastně úplně odlišné (známe :) ).


Tvarem klasika, velikostí menší sršňovka, takže cca 24x28x4 centimetry . Uvnitř prošitá kapsa. Dílem třeba na tužky, dílem na malou peněženku ve stejném vzoru i barvách. Zapínání na zip a nastavitelný popruh.
Už jsem to psala, ale mám moc ráda, když šiju pro konkrétního člověka. A je jedno, jestli mu je osm měsíců, osm, osmnáct, nebo osmdesát let. Když k zadání tašky vím i něco o něm, jaký je, co ho baví, co má rád. Když se můžeme třeba i sáhodlouze naživo nebo virtuálně probírat látkami, když si zkouším svůj odhad. Tady jsem budoucí majitelky poznala jen zprostředkovaně přes jejich tetu. Ale teta mi dala tak parádní popis, že ta známost byla skoro jako osobní.

První taška pro klidnou desetiletou duši, co má ráda přírodu. Jemná, umírněná, dívčí. Tmavě hnědá látka vykompenzovaná krémovou koženkou.
 


Druhou tašku nosí živel. Neposedná osobnost a dříč. Zavazadlo mělo být dostatečně free & cool, žádná holčičí cukrátka a růžové mámení. Se Siskou jsme se u ní zastavily asi nejvíc. K vybrané modré kožence a pruhované látce jsem pak dala kontrastující trojúhelníky, které tu klasiku, myslím, docela hezky nabouraly a zároveň doplnily. Dovnitř už jen jednobarevná podšívka, ať té divočiny není tolik.


Žádné komentáře:

Okomentovat