čtvrtek 18. února 2016

Odpolední

Počasí venku nic moc, tak je potřeba udržovat náladu aspoň uvnitř.
Při třetím týdnu doma pospolu mi už pomalu začíná docházet herní inspirace. Na internetu jí je ale naštěstí plno. Včera odpoledne to vyhrály šablony na plastelínové tvoření. Výtvarně zdatní jedinci si můžou motivy na A4 předkreslit sami. Pro nás ostatní je tu třeba Pinterest a klik sem. Tentokrát jsem obrázky jen vytiskla, ale protože se nadmíru osvědčily, budu příště i laminovat pro opakovatelné použití.


A pak už jen stačí posbírat po domě dostatečné množství plastelíny (já nedám dopustit na play-doh, je sice dražší, ale dobře se s ní pracuje i nejmenším prstíkům (bonus pro děti) a nemastí, nebarví, je vypratelná a po uschnutí jde vysát (bonus pro mě); v případě laminace se ale nejspíš budu muset vrátit ke klasicky mastné a lepivé verzi), nějaké korálky, provázky, drátky, dřívka a bižu "tšpytivé drahokamy" a výroba pohádkových bytostí, kouzelného stromu nebo nejoblíbenější večeře může začít.
 

Madlence vydržel tvořivý zápal neuvěřitelnou hodinu a jedinou požadovanou aktivitou z mé strany bylo pravidelné potvrzování umělecké kvality zpracování.

Mišulce se lepení plastelíny na papír tolik nezamlouvalo. Se svým smyslem pro řád a pořádek není na nějaké bláznivé experimentování stavěná. "Na papír se kreslí" a "z plastelíny se dělají kuličky", takže dodržení a oddělení obou postupů hlasitě vyžadovala. V rámci rozvoje tvořivosti a jemné motoriky jsme se aspoň dopracovaly k zapichování tyčinek do plastelínové koule, na tyčinky pak ještě navlékala korálky. Výsledný dort několikrát sfoukla, rozkrájela a se svou typickou poker face odešla za zajímavější zábavou.


Krásně jsme se měly, slečny se zabavily a já si beze spěchu vypila odpolední kafe ještě horké.

Žádné komentáře:

Okomentovat