sobota 12. března 2016

A znovu zajíc

Mám týden ve znamení zajíců.
K plyšové verzi v pátek přibyly jarní dekorace ze dřeva a dnes finále v podobě velikonočních balíčků pro mé dvě starší neteřinky.

Krásně rychlá a jednoduchá záležitost - návod tady a střih přímo tu.
 
Materiál plsť/filc, kousky barevné bavlny na uši, bavlnka na vyšití + mašle v jarních barvách.
Oba díly jsem (rubem na rub) sešila na stroji, ale velkou výhodou je, že jdou celkem rychle spíchnout i v ruce. A když na to přijde, filc je docela dobrý kamarád i s textilním lepidlem, takže je možné jehlu nechat odpočívat v jehelníčku úplně a obličejík vykroužit třeba fixem.  


K originálnímu pdf střihu jsem se dostala až po ušití svých dvou kousků, to když jsem se znovu probírala a kochala blogem MerMag (hrozně se mi "u ní" líbí) a projížděla i komentáře pod odkazem. Proto je pytlík v mém podání o dost šišatější a o něco větší. Ale aspoň se tam toho hodně vleze, a otvorem mezi ušima může prostrčit ruku i maminka, a trochu tak dětem odlehčit od sacharidové zátěže.

 
Malé narcisky jsem dostala od kamarádky k svátku. Čímž mi dochází, že jsem včera trochu kecala, když jsem tvrdila, že jaro u nás doma nemá barvy. Takže máme v květináči tady tu žlutou a mně každý pohled na parapet o pár stupňů zvedá náladu. 
Tak šup, jaro, ať už jsi tu!

Žádné komentáře:

Okomentovat