neděle 6. března 2016

Jak jsem š(i)la na zajíce

Namyslela jsem si pro holky podobu letošního velikonočního zajíčka.
Že jako tu tradiční nadílku, kterou i já od svých rodičů dostávám stále a ráda ještě ve svých 30+, nebudu dávat do nevzhledných igelitových pytlíků, nebo do loňských pytlíků látkových, ale že když už zajíček nosí (snáší, klade...?), tak ať pořádně.
 
A protože od představy k realizaci většinou potřebuju pošťouchnout něčím konkrétním, našla jsem na internetu moc pěkný a navrch krásně návodný střih - zdarma ke stažení tady.
 
Jako materiál na tělíčko jsem použila běžně dostupný fleece, obličej je vyšitý bavlnkou (tady typ Sněhurka), přední části uší z bavlny a uvnitř výplň do polštářů.
 

Problém byl, že originál je jen něžná hračka do dlaně (pozor, střih je bez přídavků na švy), do které by se toho moc nevešlo. Takže jsem zkusila s tužkou a pravítkem v ruce ušáka zvětšit. Říkala jsem si, že tři centimetry by mohly stačit. U tvaru hlavičku se mi to podařilo dodržet, ale u tělíčka pořád ne a ne chytnout ten správně velký rozměr. První chlupáč tak vyšel dost nesouměrně. Napodruhé jsem vzor hlavy trochu sestřihla (opět stylem "plus mínus") a zajíc byl své internetové verzi hned o něco podobnější. I když jsou oba výsledné modely rozdílné, oba jsou krásné, vlastně jako naše holky :).
 
 
No a ještě ta nadílka. Původně jsem ji chtěla dát dovnitř bříška. Otvor na zádech měl být na suchý zip, a po Velikonocích bych plyšáky dovycpala a napevno zašila. Jenže - Madlenka touží po velkém kinder vajíčku (při každé návštěvě supermarketu nahlas dumá, jestli to zajíc ví, když mu nic nepsala, jestli to nepoplete, jestli se k nám na hradby z polí vůbec dostane), a to bych tím plánovaným otvorem sice asi prostrčila, ale ven už by to bylo na císařský řez. Navíc chci holkám kromě toho "vajca" nadělit i něco nesladkého, plastelínu, malé pastelky, a tak. Takže rozjetý šicí stroj musel v rychloakci zvládnout ještě dva látkové košíky. Zaječí nosiči jsou k nim jen v ruce zlehka přišití tlapkami. A bude-li později zájem, můžou obě věci sloužit i odděleně.
 

Do Velikonoc ještě oba dostanou visačku se jménem majitelky a pudrově růžovou mašli, aby je holky snadno našly.

Tohle hravé šití mě baví, hodně a čím dál víc:).

Žádné komentáře:

Okomentovat