pátek 18. března 2016

Pytel

Pomalu rozjíždím jarní úklid. Beru to od podlahy. Od podlahy svého šicího koutu.
V nejnižší polici skříně mi dlouho stála nejdřív krabička, pak krabice a nakonec něco, co kdysi bylo vidět jako krabice, plná odstřižků. Polici už nutně potřebuju na další celistvé kusy textilií, ale zbytků látek se jen tak zbavit neumím ("to se ještě může hodit"). Tak mě napadlo - do pytle s nimi. Do papírového.
 
Holkám jsme do v budoucnu "revitalizovaných" pokojíků pořídili moc hezké od Nana Party - tady. Nechala jsem se inspirovat a sobě narychlo vytvořila o něco skromnější (amatérštější) verzi. Velkoobjemový a vícevrstvý papírový pytel z místního papírnictví, černá lihová fixa a šablona písmen z Tchiba. Zbytkové látky mám pro lepší orientaci roztříděné podle barev do igelitových tašek. V novém úložišti/koši jsou ale tyhle plastové ošklivosti hezky schované a místa je v něm ještě dost na spoustu dalších šití. 

A ještě nový pryskyřník, pro mě další důkaz jara. Jen tento vyšel trochu dráž - při jeho výběru a ve chvilce nestřežených, na dlažebních kostkách mírně nevyvážených, pohybů naší nejmladší totiž dotyčná osůbka ladně ale vší vahou zapadla do květináčů s hyacinty. Tak aspoň máme historku k vyprávění a čtyři květníky s napůl poničenými alergeny zase jedna starší paní, které jsem je hned po zaplacení věnovala.


Žádné komentáře:

Okomentovat