neděle 27. března 2016

Balonové

sukýnky pro holky.
Na velikonoční pomlázku, aby se jim dobře běhalo a aby jim to i v úprku před koledníky slušelo.
Byl můj plán.


Málo složitý a hodně efektní střih. První exemplář možná zabere trochu času - než člověk pochopí "systém", ale jakmile se hlava a ruka sladí, je to zhruba hodinová záležitost - fotonávod tady.

A trochu našich čísel. Já si rozměry upravila podle velikosti holčiček a množství látky, kterou jsem měla k dispozici. Madlenka má kolem pasu "navolno" cca 55cm (vel. zhruba 116), takže gumu jsem stříhala 50+2cm na sešití, pružný lem v d. cca 32 cm a v. 14cm (aby si mohla pás v případě potřeby zkrácení sukýnky přehnout). Látkové díly na podšívku v horní šíři včetně přídavků na švy 2 x 34 cm a ve spodní 42 cm, na výšku zhruba 23cm. Vnější pruh látky jsem nechala v délce 1x 110cm a výšku jsem střihla na 35 cm. Miščiny míry (vel. 92 cm): guma 45 cm; pružný lem v. 10 cm a d. cca 28 cm; spodnička 2 x délka u pasu 32 cm, spodní 40,  v. 18 cm; pruh látky š. 1x 95 cm, výška  23 cm... a teď si to znovu přebrat :).


Nafotit naše slečny v plánovaném převleku a pospolu šlo jen díky úskočnému (a ústupnému) lákadlu v podobě rodičovské postele. Zajíček v své jamce, no jo, no :). Ale sukýnky fungují.


 
Co ale ani trochu nefunguje, jsou plány. Madlence od dnešního dne teploměr šplhá k 39° metám. Balonový let ke koledníkům zrušen, ale velikonoční zajíček přijde, to v každém případě.

Žádné komentáře:

Okomentovat