pondělí 14. prosince 2015

Na oslavu

V Madlenčině školce mají krásný zvyk. Všechny děti mají doma samy nakreslit nebo vyrobit dáreček pro oslavence. Své výtvory dávají do dřevěného domečku a v den D se oslavenec posadí na židličku a všichni mu přejí. Maloši se tímto učí nejenom dárky přijímat a mít radost z drobností, ale taky umění někoho vlastními silami potěšit a vědomí, že tu radost je potřeba oboustranně pěstovat.
 
Majda se na svou dnešní školkovou oslavu hrozně těšila. Ráno ani nemohla dospat a celou cestu v autě přemýšlela, jaké obrázky asi dostane a kolik na nich bude princezen. A taky s sebou vezla malé dárečky pro gratulanty. Protože prosinec je měsíc sladkostí a čokolád a bonbónů je všude plno (až mi to vadí), řekla jsem si, že místo lepivých energetických chuťovek dostanou děti něco hravějšího.Po hodině projíždění Pinterestu jsem narazila na předlohy krabiček (zdarma ke stažení tady). Jsou ve čtyřech barvách nebo jen bílá předloha (pokud by měl někdo většího kreslícího nadšence). A na krabičku se dá v počítači vepsat jakýkoli text, což je skvělé pro někoho, komu vlastní písmo přijde ošklivé, tedy přesně pro mě. Vytiskla jsem na tvrdší papír a dva večery stříhala, ohýbala a lepila. Peťa se na začátku zapojil a hned přišel s optimalizací výroby (on na to má praxi), takže proces stříhání významně urychlil. Doporučuju bílé čtverečky vystříhat až po ohnutí dlouhých stran (a před ohýbáním těch kratších) a papír neohýbat moc (stačí jen lehce přes pravítko nebo hranu stolu), aby se neponičila natištěná barva. Dovnitř jsme s Majdou daly každému andělíčka pro štěstí, voskovku a malou omalovánku/úkol. Vzhledem k tomu, že jsem si na chystání vzpomněla poměrně pozdě a na vlastní tvorbu úkolů nezbýval čas, využila jsem parády letošního adventního kalendáře od Jany (odkaz znovu tady). Jen pro Madlenčina nevidomého spolužáka jsem narychlo udělala něco hmatatelnějšího - tavnou pistolí nakreslit tři obrysy a k nim vystřihnout odpovídající tvary.
 
Hotovo. Za cenu zhruba dvou pytlíků bonbónů mají děti něco barevného, lehce tvůrčího a mnohem zdravějšího. Žádné komentáře:

Okomentovat