neděle 6. prosince 2015

Po roce

Po roce znovu moc příjemné mikulášské setkání u nás a s nám tolik milými lidmi.
Napětí to bylo veliké. Nejdřív pro dospěláky, protože loňskému andělovi se za pár dní narodí malý andělíček a Mikuláš by u toho neměl chybět. Takže se hledali noví "opravdoví". Chvíli to vypadalo, že do převleků půjdou tatínci, ale nakonec Peťa sehnal skutečného Mikuláše, anděla a čerta - z práce. A ti byli. Anděl krásný a hodný, co děti v případě strachu objal, strašidelný dvoumetrový čert, který naháněl husí kůži nejen ratolestem, ale i maminkám, a vševědoucí Mikuláš, který měl v tlusté knize zapsáno chování dobré i zlobivé (plus pro jistotu naší tiskárnou dodaný dvoulist, kde to stálo červenočerné na bílém pro každé dítko).
 
 
Pak napětí pro děti. Nedočkavé vyhlížení z okna, nejisté úsměvy po zazvonění, s příchodem Mikuláše honem k maminkám, protože co kdyby ti tři náhodou tušili, že "se čerta nebojím" a "jsem hodná/ý" není úplně pravda. Madlenka byla loni hrdinka, letos už došlo na slzičky a křečovité držení za ruku. Ale zvládla to, zazpívala a na psí uši slíbila dobré chování a nápravu... noc se mnou v ložnici (prý pro jistotu) a ráno zase všechno v dobrém i zlém při starém. Miška, která z toho všeho ještě nemá rozum, si zažila svých pár minut slávy, když naprosto beze strachu přednesla vlastní verzi básničky - "jak dělá kravička?"... "bú"...
 
 
Strašně rychle těch pár hodin v příjemném pospolu uteklo a já už se teď moc těším zase za rok. Je hezké vidět, že i v době iPadů a kdejakých lákavě barevných a jakoživých hraček jsou děti schopné uvěřit opravdovosti tří převlečených postav. A i když s bezhlavým strašením dětí bubáky a kdečím dalším nesouhlasím, myslím si, že tenhle rozumně nadávkovaný chvilkový strach, zpytování svědomí a následná úleva v náručí rodičů, že všechno dobře dopadlo, určitě meublíží.


2 komentáře:

  1. Krásné to bylo...mooooc děkujeme:-)Vašík všude na potkání vykládá, že ho před peklem zachránil anděl!

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Bylo to super, ostatně jako pokaždé, když jsme dohromady:)! A Vašík to zvládnul parádně, klobouk dolů!

      Vymazat