pondělí 30. listopadu 2015

Adventní strom

Adventní strom připraven.
Výrobek od dědečka. Premiéru měl vloni a radost bude určitě dělat ještě hodně následujících let. Číslice už nějakou dobu visí a Madlenka každé ráno chodí kontrolovat, jestli "konečně". Zítra se dočká a já se strašně moc těším na ty obrovské oči a očividné nadšení.

Pod každým číslem bude ještě papírový sáček s drobností pro obě holky. Sponky, gumičky, malé pastelky, vykrajovátka na cukroví nebo plastelínu, "dinovitamíny", figurky (některé tajně recykluju z Madlenčiných zapomenutých zásob, loni mi to prošlo, tak uvidím), pouťové prstýnky, háčkovaní andělíčci, ozdůbky na stromeček a asi jen ve čtyřech malá sladkost, protože nejsem úplně zastáncem předvánočního sacharidového šílenství a od babiček bude čokoládová nadílka určitě víc než uspokojující. A taky krásné adventní úkoly od Jany Z lesa (díky, Peti, za připomenutí), loňský je ke stažení tady a letošní tu
Jen tentokrát nebudou ty sáčky viset všechny najednou. Michalka je ve stádiu "hraboše", a taky si za stromem udělala nenápadnou schovku, takže třeba vaření oběda na sebe "prokukáme". Z důvodu bezpečnosti a utajení se proto každé ráno objeví jeden balíček. Což je svým způsobe hezké udržování napětí "objeví se-neobjeví".

 Jako adventní strom se vlastně může počítat i třešeň. Několik větviček utržených o víkendu, protože já už a holky ještě ten barborkový test nepotřebujeme.
A taky světýlka, zas a znovu a všude.

Žádné komentáře:

Okomentovat