pondělí 9. listopadu 2015

Háčkovaná

Začínáme třetí týden doma. Madlence se léčení slabšího zápalu plic protahuje, Michalce se vrátila viróza, a já už taky pojídám antibiotika. Moc mě tenhle průběh podzimu nebaví.
 
Co mě ale baví hodně, je možnost být spolu a ve chvílích "lepšího stavu" si užívat jedna druhé, povídat si, hrát hry, na které ve zdravém provozu není tolik času, a tvořit. Zrovna teď nám schne jeden "projekt", ze kterého mám opravdovou radost.
 
Ze soboty na neděli si naši vzali Michalku. Jen co mi opadla teplota, vrhla jsem se na dlouho odkládaný obleček pro Madlenčinu barbínu (ona je teda po mé nejmladší sestřičce a Majda ji bez skrupulí zkonfiskovala). S Madlenkou jsme koukaly na Star Dance, já háčkovala a Madlenka zkoumala moji krabici s korálky, aby si vybrala "drahokamy na zástěrku". Ve výsledku to vzala stylem "všechno na jednu hromadu, protože takhle je to nejkrásnější, a ty paní tanečnice to mají stejně". Já do finálního vyřazování zase stihla krátkými sloupky vytvořit sukni, top, šálu a čepku. Doplňující Madlenčin požadavek: "A ještě jí uháčkuj zapínací kozačky a rukavice s prstama, jo?" jsem ale odmítla. Každopádně vzít po dlouhé době do ruky háček a vlnu bylo moc fajn.
 
 
 
A teď už do konvice další várku čaje, odměřit léky, uvařit a vymyslet odpolední program.

Žádné komentáře:

Okomentovat