pondělí 20. června 2016

Tee-pee

Ušila jsem něco jako tee-pee.On by v něm zřejmě žádný zkušený indián nebydlel. Dveře nejdou dovřít, větru dešti neodolá, protipožární prvky nula nula nic. Ale...


... ale náš kmen je neobyčejný. 
Mladý, s celou budoucností před sebou. Zatím bez totemu, ale s láskou k přírodním božstvům i plyšovým opičkám. S větrem ve vlasech, trávou mezi prstíky a občas pískem v plíně.

 
 S vyspělou gastronomií a vytříbeným citem pro stolování,...
 


...a taky s propracovaným systémem hromadné dopravy, včetně používání bezpečnostních prvků.


Kmenová rada - Nejstarší, Velká a Malá (svá pravá jména si budou muset získat při letníchvýpravách). Velká se najednou zarazila a s pohledem upřeným ven na prérii šeptla, že vidí bizona. Že ho možná i slyší. Nejstarší ji vyslala na průzkum. Chvíli ticha rozřízlo vítězné zvolání kdesi za útesem Pergoly.
Tati, budeš můj bizon?
Nejstarší se rozesmála nad chytrostí svého kmene.
...
Bizon ležel v trávě blízko posvátného stromku. Velká a Malá vybíhaly, bojovaly, pištěly, vracely se pro ošetření válečných zranění na kolínkách a pár motivačních pus.
Máme ho úplně ulovit? ... Ale to ne, jen trošku, Bizon je přece užitečný.
Naše indiánské léto začíná.

***
A ještě trochu něco jako technických informací.
Stan je z obyčejného, levného plátna. Bílý, protože při letních přesunech po prérii plánuju vytáhnout fixy a barvy na textil a postupně na něj zaznamenávat všechny kmenové zážitky. Z vnitřní strany jsou na švy všity tunely pro bambusové tyče (díky jejich lehkosti nedojde při pádu ke ztrátám na životech či majetku). Šito z šesti dílů, na vchod je jeden díl do 2/3 rozstřižený a olemovaný. Výška v nejvyšším bodě cca 165cm (záleží, jak široce se tyče rozestaví), spodní vnitřní průměr něco ke dvěma metrům. Díly jsem stříhala malinko od oka, protože šablonu od kamarádky jsem někam zauklízela (ale kdybych měla šít znovu, tak pro jistotu víc prostuduju Pinterest), a úplně jsem zapomněla, že půlcentimetrová odchylka naroste na dvou a půl metrech délky do celkem znatelných rozměrů (přesně by to spočítal Bizon). Při hře je naštěstí trocha šišatosti úplně šumafuk.
 

Žádné komentáře:

Okomentovat