úterý 25. října 2016

Na hraní

Králičí panenky... moje nová a velká šitá radost.


Minulý týden jsem došila první vánoční zakázky, toaletky hlavně. Hodně mě bavily, ale dostala jsem nutkavou potřebu na chvilku odkročit od všech těch hran a rovných linií a zkusit něco víc hravého, zaobleného, tvůrčího, prostě nového. Takže jeden večer vznikl střih a zkušební verze králičí panenky. Lítala kolem ní spousta much, které bylo potřeba vychytat, rozměry nepoměrné, oči umazané, švy nepevné. Prostě spíš k vzteku, než k radosti. Ale Miška tohle chuďátko adoptovala na první dobrou, takže teď do postele každý večer ukládáme kromě Mišky a jejích neodlučitelných kámošů opi a ošíka, ještě osmdesáti centimetrového medvěda a nově i chromého zajíčka. A mě to zase trochu nakoplo zkusit panenku znovu a líp. Druhý večer jsem dotáhla vzhled obličeje, upravila rozestup uší, aby nelezly do očí, a doladila zpevnění tlapek/ručiček. Třetí večer jsem přišla na způsob obšívání minky, které svou rubovou strukturou těsným, rychlým stehům úplně nepřeje, a taky na čistější způsob zakončení tělíčka. Výsledná panenka už se docela povedla, myslím.
 
Velikost tělíčka 25 cm, s ušima dalších cca 14 cm.
Materiál: hlavička a uši z dětského minky, neuvěřitelně heboučké textilie, kterou mají tendenci bezděky si přiložit k líci i ročníky s volebním právem. Ostatní části těla z bavlny. Dekorace bavlněná krajka, filc, knoflíky...
Výplň z dutého vlákna.
Očka a nosík nově vyšité bavlnkou. Verze pro větší děti (ty, co už objevují svět jinak, než pusinkou) má jako bonus textilní barvou vyvedou růž na tvářích. Panenky pro malošky se pro jistotu (bezpečnost) nerdí.
Panenky pro větší jsou tiché, pro mladší jsou tu kombinace chrastícího tělíčka a/nebo šustících uší.
Vše je pratelné na 40°C, bavlněné části jsou žehlitelné. Jen minky a případné šustivé uši si s žehličkou nerozumí.


Šustivé uši se kvůli celofánové výplni drží spíš nahoře. Bez ní elegantně splývají kolem obličejíku.


Teď jednotlivě a popořadě.
Modré duo už má své malé majitelky. Tichá panenka pro brzy dvouletou slečnu. A něco jako usínáček pro čerstvé miminko - je placatější, minky i na zádech... Tenhle konkrétní tvar budu ale muset ještě víc vyladit.


 
Jeden trojúhelníkový chrastivě šustivý model i pro kluky (zadaný). Volná je tato vesele barevná panenka chrastící a šustící.


Zatím volné jsou i tyto panenky. Má oblíbená černo-šedo-růžová kombinace na tiché panence. A chrastící panenka v něžných odstínech.


A ještě všechny najednou ... asi ani nemusím psát, jak jsem si je zamilovala, že:).


***
Nastřiženo a dostatek látky mám ještě na pár dalších panenek. Ale šití teď musí počkat. Holky z poloviny marodí (zase ten Majdin nevyzpytatelný kašel, od podzimu do jara), doma mám obě. Člověk si na denní ticho zvykne neuvěřitelně snadno, takže místy trochu bojuju. Ale zase si můžu hodně hrát. S Madlenkou je to setrvale o princeznách, dvojrole dcery modré krve a režisérky. Miška většinou dostává nějaké štěky, podle své aktuální polohy a rozpoložení. Na mě zůstávají role mužské a/nebo záporné. Dnes jsem ale měla štěstí, hrála jsem prince, který musí princezně splnit pět! přání (tši jsou málo, to chce každá), aby si ji mohl vzít. To poslední bylo přinést živou a mrtvolkovou vodu. Trochu jsem se dusil smíchy, ale sehnal jsem...
Tak na hraní!
 
 

3 komentáře:

 1. Jsi nejlepší princ pod sluncem! I tu mrtvolkovou vodu umíš sehnat! Tak v sobotu se těším, psala Bára, že jdem prý večer někam ve třech zlobit ;).
  A já ti jdu teď napsat o panenku...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V sobotu ve vší slušnosti, budu na studijním pobytu přece ;)!Těším se každopádně:). Panenku přivezu s sebou.

   Vymazat
 2. Jen ještě informace pro "nefacebookové" - králičí panenky už jsou všechny zadané. Případně lze do konce října objednat. Všem moc děkuju:).

  OdpovědětVymazat