středa 19. srpna 2015

Učitelská

Hola hola, za pár dní začíná škola. Aspoň  pro paní učitelky (a učitele, ať jsem korektní :) ). A protože moje maminka je učitelka a navíc bude mít v neděli narozeniny, tak jsem jí kousek po kousku z kousků všelijakých (ale hlavně hodně veselých) látek ušila penál. Můžu ho sem dát v předstihu, protože jsem samozřejmě opět nevydržela čekat a taštičku ještě téměř spojenou pupeční nití se strojem ukázala. Na dvoumetrovou vzdálenost, aby to jako pořád bylo trochu překvapení. Jenže jsem taky chtěla být maminkou pochválena a udělat jí radost, což je nějaké vnitřní puzení, kterému je úplně šumák, jestli mi jsou tři, třináct nebo třiatřicet :).


Takže pouzdro na tužky, propisky, fixy, notýsek a klíče od kabinetu. To všechno se vleze do hlavní kapsy na zip. Mobil, papírové kapesníky a třeba prášek na bolest hlavy zase pobere postranní kapsička s magnetickým drukem. A protože jazykáři s sebou kromě vědomostí tahají i několik knih a magneťák, tak má toto zavazadlo i praktické velké poutko na ruku.
 
 
***
U nás už se taky začínají odčítat prázdninové dny. Madlenka je tak plná úžasných zážitků (hlavně s babičkami a dědou), že pomalu přemýšlím, jak jí ten poslední týden co nejvíc znudit, aby začátek školky nebyl znovu proplakaný. Protože i když na konci června smutnila, teď rezolutně hlásí: "Já budu mít požád prázdniny... a nebo si radši půjdu hrát do školy". Holt učitelské dítě (vnučka, neteř) :).

Žádné komentáře:

Okomentovat