neděle 24. dubna 2016

Na písek

První mnou šité kalhoty, které i jako kalhoty vypadají (konečně:) ).
Pro Mišku na její písečné vaření, bahnité zahradničení, travnaté válení sudů, motorkářské jízdy i křídové zdobení zdí. Jednoduše na všechny dobrodružné dvouleté venkovní expedice.

Materiál jarní soft shell v barvě fuchsie (nějak se mi to nepodařilo vyfotit, ve skutečnosti je odstín o několik tónů míň růžový). V pase bavlněný náplet se silnější gumou uvnitř (možná jsem ho mohla udělat ještě malinko vyšší).
 

Šila jsem podle střihu v Ottobre. Postupy jsou o něco míň návodné, než třeba v Burdě, ale zase odpovídají střihu (na rozdíl od té Burdy). Gaťata mají vychytávku v podobě odnímatelných nohavic s patentky. Hlavní část má být zhruba do půlky lýtek. Já jsem trochu přestřelila Michalčinu velikost, 92 je na ni ještě příliš, takže jsem musela dodatečně zahýbat a výsledek nevypadá tak dobře jako originál, ale aspoň mám vystaráno až do podzimu... A ještě moje premiéra šití vnitřních kapes, pro zvýraznění obšitých pružným lemem.

 
***
Pár much to ještě samozřejmě má. Na fotkách jsem na ně cudně neostřila, ale třeba prošití v několikavrstevných přechodových místech dost vynechává. Kamarádka mi tu záhadu vysvětlila - příliš velký přítlak patky. Tak až najdu manuál a následně ten příslušný čudlík na stroji, budou stehy jeden jako druhý.
Protentokrát a na písek to nevadí.
 

3 komentáře: