úterý 30. června 2015

Úlovky

...z dvoudenního výletu do Prahy. Dva dny odpočinku a čerpání energie na následující dva bezškolkové měsíce. Krásné to bylo.

Cestu do Zahrady na niti jsem si plánovala už dlouho. Kokedama fíkusu ještě nemá své konečné místo. Zatím chodím po domě s bradou vzhůru a přemýšlím, kam by bylo nejlepší ten háček navrtat. Zatím jsem našla jen dvě zpola obydlené pavučiny... Sukulentní chobotničku dostal Peťa ke svému včerejšímu dělenému svátku. Kytka do práce. Přijde mi, že při pohledu na ni se člověk prostě musí rozveselit, i když statistiky a grafy zrovna nevycházejí.


A samozřejmě knížky, vzorek z těch několika koupených kil, lehčí i těžší četba. A taky jsem dvě dostala (Madli, děkuju!). Už teď se těším na volné čtenářské chvilky. A úplně nejlepší zápisník, trochu retro. S tím původním z IKEA si teď přehazují nápady, slova, rozumy.


Do Prahy se vracím hrozně ráda, devět let je devět let. Ale poslední rok už je to jiné, už nemám pocit, že se sladkobolně vracím na místo, kde jsem kdysi chtěla zůstat. Už se z Prahy vracím domů.
A taky zjišťuju, že některé lidí jsem na té cestě zpět (nebo spíš rovnou za nosem) poztrácela. Asi je to v pořádku, nejde nést všechno - už jen kvůli páteři. 
Přátele ale mám v tom svém baťohu pevně zašité a ty nedám, nikdy.

Žádné komentáře:

Okomentovat