úterý 16. srpna 2016

Krásné

Mám ráda krásné věci.
V jednoduchosti je krása.
Z pražského výletu jsem si přivezla krásné jednoduché věci.

Ema Mamisu
Po téhle nádherné autorské keramice jsem pokukovala už dlouho. Líbí se mi od nich snad úplně všechno. Líbí se mi koncept této malé keramické dílny, žádné masovky a velké dřiny přepečené do jedinečných kousků. Jsem moc ráda, že nákup tentokrát vyšel. A jsem ráda, že kvůli blížícím se hrnčířským trhům a dalším marketům nebylo sortimentu v dřevěných policích víc, neudržela bych se. Takže zatím dvě dózy, aromalampa (ty v běžných obchodech jsou na mě zoufale přeplácané, nebo nepříjemně barevné). A mimo záznam ještě jedna větší nádoba a úžasný hrnek/kelímek, který už mám stále špinavý od kávy - ale jeho čistý čas určitě přijde.


Kdo nechce nakoupit na Fleru (odkaz tu), ale raději osobní návštěvu na Letné, nechť se připraví na Rozárku. Já o ní od Myyny věděla dopředu, před vstupem se nadechla, ale stejně jsem po dunivém zaštěkání leknutím odskočila od dveří.  To všechny vítá veliký, černý, ale opravdu hodný pes.

Lípa
Dárky od kamarádky. Protože ona má čich a cit na krásné netuctovky.
Věci od Lípy (odkaz na e-shop tady) jsou prezentovány jako alternativa ke klasickým suvenýrům, ale myslím, že i když člověk zrovna nemá koho podarovat v zahraničí, může s klidem udělat radost sám sobě, svému tuzemskému blízkému, a tak.
Já dostala ořechové misky. Zatím je v nich Madlenčin poslední oříšek pro Popelku (v něm jsou ty opravdické svatební šaty) a já je jen pravidelně hladím rukou po vypouklém břiše. Líbí se mi prázdné, jen tak.Holky dostaly lesní pexeso. Jednoduché, jednoduše barevné... mírně opižlané po Madlenčině zásahu nůžkami. Ono to pro hru neva, Madlence možnost cíleného hledání podle odlišných tvarů kartiček ještě nedošla, a já už dávno nejsem na mistrovské úrovni, takže jsme dost vyrovnaní protihráči.
 

A misky ještě jednou, protože jsou fakt krásné, no ne:)?
 
 

Žádné komentáře:

Okomentovat